Rahmi Mete AY (d. 1991, Bolu), Türk internet girişimcisi.

İlköğrenimini Bolu ve Sakarya’da tamamladı. Ortaöğrenimini Sakarya’nın Akyazı ilçesinde tamamladı. Ukrayna’da ekonomi alanında üniversite eğitimine devam etmektedir.

2009-2012 yılları arasında, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un kurduğu Halkın Sesi Partisi’nde İzmir Kurucu İl Gençlik Kolları Başkanlığı ile HAS Parti Genel Merkez Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

2010-2012 yılları arasında Türkiye Gençlik Konseyi Genel Başkan yardımcılığı yapmıştır. Bunun yanında birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi ve destekçisidir. Ankara merkezli Çevre ve Orman Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

2007 yılından itibaren arama motorlarında web sitelerinin yükseltilmesi olarak bilinen SEO çalışmalarına merak sarmış ve kısa sürede bu alanda uzmanlaşarak, Türkiye çapında bilinen çok sayıda internet projesine SEO çalışması hizmetleri sunmuştur. Bunlardan en bilinenleri Demirören Holding’e ait Milliyet ile Vatan Gazetelerinin internet siteleridir. Milliyet Gazetesi, Rahmi Mete AY ile çalıştığı dönemde %30 ziyaretçi artışı sağlayarak Türkiye’nin en çok tıklanan haber siteleri sıralamasında ilk sıraya yerleşmiştir.

2013 yılında Bitcoin madenciliğine başlayan Rahmi Mete AY, uzun yıllardır Blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapmaktadır. Sektörün hem yatırımcısı hem de proje geliştiricileri arasında yer almaktadır. 2013’te İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde RANET Bilişim LTD.’i, 2016’da Türkiye merkezli Dev Girişim A.Ş.’ni, 2018’de Gürcistan merkezli Anka LTD. ile RHM LTD.’i, 2020’de ise Ukrayna merkezli Peak Trade LTD.’i kurmuştur. Böylelikle Türkiye’nin yanında 2 komşu ülkede kripto para faaliyeti yürüten Türk iş insanlarından biri olmuştur.

Kripto para sektöründe son zamanlarda öne çıkan EKOSAYFA’nın kurucusu ve genel yayın yönetmenidir. Uzun yıllar işiyle sosyal medyayı ayrı tutmaya gayret eden Rahmi Mete AY, başta Instagram olmak üzere bir çok sosyal medya sitesini aktif olarak kullanmakta ve görüşlerini bu platformlarda açıklamaktadır.

2021’in sonunda tarihe geçecek bir kripto para projesi açıklayacağını belirtmiş ve merak uyandırmıştır.